O Abertamech a okolí

Díky nadmořské výšce cca 1.000 m jsou Abertamy ideálním místem pro sportování a turistiku. V zimě můžete jezdit na sjezdovkách v lyžařském areálu Plešivec (cca 3 km), v Perninku (cca 3,5 km), v Potůčkách (cca 12 km), v Božím Daru (cca 10 km) a v největším středisku na Klínovci (cca 13 km). Pokud dáváte přednost běžkám, můžete využít udržované běžecké tratě v okolí, cca 200 m od domu můžete nastoupit na Krušnohorskou bílou stopu.

SKI-A-PLESIVEC

Skiareál Plešivec

Skiareál Pernink

Skiaerál Potůčky

Skiareál Boží Dar

Skiareál Klínovec

Krušnohorská bílá stopa

Lyžařská sezóna trvá obvykle od listopadu do konce března, ale ještě dříve než sleze poslední sníh, zahajují svoji sezónu turisté a cykloturisté. Pokud máte rádi pěší turistiku nebo máte rádi pohyb na kole, můžete využít desítky kilometrů stezek. Pro vás, kteří milujete jízdu na horském kole, bude nezapomenutelným zážitkem návštěva Trail Parku Klínovec, kde mají pro vás perfektně připravené 4 traily různých obtížností, samozřejmě s bezvadným zázemím. Vedle těchto různě náročných, sportovních tras je většina tratí a stezek v této oblasti Krušných hor vhodných pro rekreační vyžití a pro rodiny s dětmi, mnoho z nich má i naučný charakter. Zpestření najdete například v lanovém centru na vrcholu Plešivec. Pokud rádi houbaříte, určitě si přijdete na své v okolních lesích.

Křušnohorská Magistrála

Trail park Klínovec

Lanové centrum Plešivec

Stravování

Přímo v centru Abertam najdete bistro, které patří Horskému statku Abertamy. Nabízí kromě teplé kuchyně i bio produkty vlastní výroby – sýry z kravského, ovčího i kozího mléka, ostatní mléčné výrobky, farmářské uzeniny a čerstvé maso z vlastní porážky. Vzhledem k vybavení si můžete i sami uvařit – zhruba 300 m daleko je obchůdek se základními potravinami, pokud byste potřebovali větší nákup, můžete za 4 minuty dojet do Perninku a nakoupit ve skvělém Krámku u Patrika. V nejbližším okolí je také několik malých restaurací a pizzerie

Horský statek Abertamy

Krámek u Patrika

Tipy na výlety po okolí

Kostel u XIV svatých pomocníků

Cínový důl Mauritius

Horská naučná stezka Hřebečná

Štola Johaness na Hřebečné

Zámecký park Ostrov

Další tipy